W dniu 11 grudnia 2017r w Zespole Szkół Ekologicznych odbyły się warsztaty pod hasłem „Osłona Termiczna Wahadłowca”. Poprowadził jeden z naszych członków SNaFi, Ambasador Kosmiczny Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej – ESERO – p. Waldemar Grabowski. Podczas warsztatów uczniowie musieli zaprojektować najefektywniejsze poszycie wahadłowca, które miało ocalić nietypowego 'astronautę'  i jak zwykle okazali się najlepsi, albowiem ich astronauta przetrwał próbę ogniową. Zwycięską drużynę tworzyły Martyna Bobowska i Julia Sarlińska z klasy 7b.

W drugiej części uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali programowanie na miarę XXI wieku czyli 3 mBoty, które zostały przez nich zbudowane zgodnie z instrukcją oraz pokazali pierwsze gry i animacje, które wykonywał mBot. W pracowni fizycznej można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu elektryczności i pola magnetycznego wykonując doświadczenia z wykorzystaniem zestawów dydaktycznych SONDA.
Było to bardzo twórcze spotkanie, pełne praktycznej wiedzy i super zabawy!!! Więcej informacji i zdjęć znaleźć można pod linkami:

https://www.facebook.com/stowarzyszeniesnafi/videos/581172768900134/?type=3&theater

https://www.facebook.com/stowarzyszeniesnafi/?hc_ref=ARRFTk7zG6FqHa7Kab-Hzh3cP4M2BfBP__aeL5TRFS3C76R9AgyAnPOJi-bNb5jnSXA

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie, już w środę 20 grudnia 2017r. Tym razem „Sięgniemy gwiazd” podczas warsztatów astronomicznych, które poprowadzi dr Michał Żejmo. Startujemy o 18.30. Czekamy na Was w sali 314!!!