Czując pierwsze powiewy wiosny zorganizowano w naszej szkole w dniach 12- 21 marca br. całe spektrum konkursów, rozrywek matematycznych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się
i zmierzyć z nietypowymi zadaniami, zagadkami, ciekawostkami KRÓLOWEJ NAUK oraz obejrzeć prezentacje multimedialne i wystawę prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów.

•  Uczniowie klas czwartych podczas lekcji rozwiązywali chińską łamigłówkę znaną od ok.3000 lat zwaną Tangramem.
•  Klasy piąte realizowały projekt, który polegał na opracowaniu kosztów wycieczki do wybranej miejscowości. Ponadto rozwiązywały zadania korzystając z różnych platform edukacyjnych.
•  W klasach szóstych realizowano projekt 'Miasto z brył", którego finał odbył się 12 marca. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość przez kilka dni oglądać prace dzieci na korytarzu pierwszego piętra w małym budynku. Zwycięzcą tego projektu została klasa 6A.
•  Siódmoklasiści składali różne figury z układanki Tangram i obliczali pola otrzymanych ludzików, zwierząt i przedmiotów.
•  W pierwszy dzień wiosny reprezentacje klas ósmych wzięły udział w "Matematycznych potyczkach". Połączenie umiejętności matematycznych z informatycznymi przyniosło zwycięstwo klasie 8A. Na miejscu II uplasowała się klasa 8B, na III miejscu - 8C, a na IV miejscu - 8D.
•  Chętni gimnazjaliści 21 marca zmierzyli się z nietypowymi zadaniami i krzyżówkami matematycznymi. I miejsce zajęli A.Szwal i J. Chojak z klasy 3GD, II miejsce – M. Zuber i J. Sulkowski z 3GF, a III miejsce – N. Krępa i G. Pluta z 3GD.
•  12 marca w Ogólnopolskim i Szkolnym Dniu Matematyki odbył się po raz kolejny Drużynowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II liceum. Zwycięzcami potyczek zostali W. Włodarczyk i O. Kramer z kl. 1LD, II miejsce zajęli R. Szpakowicz i M. Żwir  z klasy 1LD, III miejsce- S. Nowicka i L. Szrajber z klasy 2LB.

Wszystkim uczestnikom matematycznych rozgrywek dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. :)

Nauczyciele matematyki ZSE

20190311_085137
20190311_085144
20190311_085151
20190311_085202
20190312_105833
front

Mamy wielką przyjemność poinformować, że dwoje uczniów naszego gimnazjum uzyskało najwyższe laury w swoich dziedzinach:
Julia Frost (kl.3GC) została FINALISTKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego ( opiekunem jest pan Ryszard Oniszczuk)
Jakub Chojak (kl.3GD) został FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekunem jest pan Artur Zaranowski).

Naszym finalistom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu. /SI/

FINALIŚCI GIM nr 9
Julia Frost