11 listopada o godzinie 12.00 tłum zielonogórzan zebrany w konkatedrze p.w. św. Jadwigi odśpiewał wspólnie Hymn, następnie, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej Zastal, pocztów sztandarowych, harcerzy i żołnierzy, wszyscy udali się na Plac Matejki, gdzie odsłonięto pomnik, który z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonał lubuski artysta, Robert Tomak.  W wydarzeniu uczestniczył biskup  dr Stefan Regmunt, zastępca Prezydenta Miasta - pani Wioletta Haręźlak, przewodniczący Rady Miasta - pan Michał Urbaniak, radni miejscy, kombatanci i przedstawiciele służb mundurowych. Najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy Zielonej Góry. Uroczystość miała charakter wojskowy, a jej oprawę artystyczną, pod kierownictwem pani Beaty Kołodziejskiej, przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych. Było wiele wzruszeń i niejednemu widzowi łezka zakręciła się w oku. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży i dziękujemy za widowisko na najwyższym poziomie. Magdalena Galus

linki zewnętrzne:

DSCN4481
DSCN4482
DSCN4483

W listopadowy poranek nasi wolontariusze gotowi do pracy wyruszyli na cykliczne spotkanie do „Promyka”. Niestety wietrzna pogoda pokrzyżowała nam plany spacerowe z dziećmi, ale panie wychowawczynie są zawsze przygotowane na każdą pogodę. Kiedy przybyliśmy na miejsce, dzieciaki już na nas czekały i swoimi uśmiechami zachęcały do zajęć. Nasze uczennice z klas ósmych oraz liceum tym razem pomagały rozpoznawać smaki jesiennych warzyw, wspólnie wycinaliśmy dynie, skrobaliśmy marchewki, a na koniec zorganizowałyśmy zabawy z chustą. Zabawa była bardzo udana, a na podziękowanie nasze wolontariuszki otrzymały wiele serdecznych uśmiechów , „żółwików” i „piątek” Czekamy na kolejne spotkanie i na chętnych uczniów do pomocy w wolontariacie.

Szkolne Koło Wolontariatu

Szanowni Uczniowie Gimnazjum i Liceum!

Zapraszamy do świetnej zabawy, która – przy dobrej passie – może zakończyć się nagrodą w postaci 10.000zł!
Szukamy chętnych do stworzenia 2-4osobowych zespołów, które przy dużym wsparciu e-lerningowym oraz opiekuna projektu będą mogły inwestować wirtualne pieniądze na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

UWAGA:
• można się wiele nauczyć – ba gra odbywa się w oparciu o prawdziwy rynek finansowy, korzystacie z profesjonalnego e-lerningu, uczestniczycie
w konkursie z licznymi nagrodami i nagrodą główną!
• świetnie bawić - bo kupujecie i sprzedajecie akcje i obligacje, macie własny portfel papierów wartościowych, bogacicie się lub walczycie o jak najmniejsze straty;
• tak naprawdę to nic nie tracicie, ponieważ obracacie wirtualnymi papierami wartościowymi – na starcie dostajecie od GPW pulę wirtualnych pieniędzy, dzięki którym rozpoczynacie grę.
Kto wie, może takie doświadczenia przydadzą Ci się w życiu dorosłym?
Chętnych do udziały w grze proszę o przesłanie zgłoszenia do p. Anny Traczyk
Należy podać:
1.Imię i nazwisko
2.Wiek
3.Klasę i wychowawcę
4.Adres mailowy do kontaktów
5.Telefon do kontaktów
6.Proponowaną nazwę grupy

W ciągu trzech dni od przesłania zgłoszenia skontaktujemy się z Wami, zaprosimy na spotkanie organizacyjne i po uzupełnieniu formalności (m.in. RODO) rozpoczniemy grę!
Zapraszamy!

Anna Traczyk
Szkolny opiekun SIGG

front1

25 września nasze gimnazjum wzięło udział w konferencji pt: „Podsumowanie projektu wczesnej profilaktyki zachowań ryzykownych - FALOCHRON”. Falochron jest programem wychowawczo-profilaktycznym realizowanym w szkołach i placówkach. W naszym województwie zapoczątkowany został rok temu i realizowany w czterech szkołach: Zespół Edukacyjny nr 4 w Drzonkowie, Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze, II Liceum i Gimnazjum nr 9 w Zielonej Górze.
Podczas trwającej konferencji w ODN w Zielonej Górze, w obecności zaproszonych gości z Urzędu Miasta i pedagogów, każda ze szkół zaprezentowała cele oraz działania podjęte w ramach realizacji szkolnych falochronów. Naszą szkołę prezentowały uczennice: Wiktoria i Martyna z klasy 3GE, pod opieką p.D.Truszkiewicz i p.M.Kumanowskiej. Podczas forum zaprezentowaliśmy imprezy, konkursy i akcje, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, oraz działania, dzięki którym zapobiegamy ryzykownym zachowaniom uczniów w szkole i środowisku lokalnym.