W dniu 12.04.2017 odbył się w naszej szkole konkurs literacki "Z literaturą za pan brat" dla klas III Gimnazjum nr 9.  W trakcie czterech  etapów zmagań nasi uczniowie odpowiadali na wiele szczegółowych pytań związanych z utworami literackimi omawianymi w czasie zajęć dydaktycznych.  Każda klasa miała pięciu  reprezentantów. Zwyciężyła klasa 3 GD, a indywidualnie zwycięstwo odniosła  Tamara Murzyńska,  uczennica klasy III GA.

W skład jury wchodziły panie Anna Kwilman i Lidia Wierzchowiecka, zaś przewodniczyła temu gremium  pani dyrektor Teresa Konieczka. Nagrody dla biorących udział w konkursie przedstawicieli klas i zwycięzców, w postaci słodkości, ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Każdej klasie wręczono także dyplomy.

Konkurs przygotowała Natalia Olszewska, a  poprowadzili  pod opieką pani Lidii Wierzchowieckiej uczniowie  klasy III LA – Natalia Olszewska oraz DominikCzarnecki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy w przyszłości podobnych sukcesów.