Dnia 19.10.2017r. uczniowie z trzech klas VII (a, c, d) wyruszyli na pierwszy wspólny wyjazd. Choć kilometrów do pokonania niewiele, wyprawa była jednak za granicę :). Cel wycieczki stanowiło Drezno, a punktem szczególnie istotnym były ,,Zajęcia w szkole patrzenia''.
W Galerii Obrazów Starych Mistrzów mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe dzieła sztuki malarskiej. Dotychczas znaliśmy je z podręczników do historii czy języka polskiego, a w ten jesienny dzień staliśmy przed oryginalnymi obrazami Tycjana, Cranacha, Rubensa, Rembrandta, Rafaela, Vermeera.... Dla wielu z nas było to pierwsze zetknięcie z arcydziełami tej miary. Doświadczenie nowe, dla niektórych – ciekawe, dla innych – trudne. Doskonale jednak wiedzieliśmy, że pierwsza część programu zwiedzania przebiegnie pod hasłem:
,,Wysil się !!!”.
:) :)
W Zwingerze zobaczyliśmy ponadto kolekcję chińskiej i miśnieńskiej porcelany oraz Salon Matematyczno – Fizyczny, widzieliśmy budynek opery Sempera, ,”Orszak książęcy'” zdobiący zewnętrzne ściany gmachu Langer Gang, pomnik Augusta II Mocnego i dziedziniec, gdzie odbywały się rycerskie turnieje.W słoneczny, jesienny dzień spacerowaliśmy po stolicy Saksonii, słuchając opowieści o dawnych czasach i historii nie tak odległej. Z pewnością niektórzy już niebawem sięgną po powieść Kurta Vonneguta – amerykańskiego pisarza - pt. ,,Rzeźnia nr 5'', gdzie opisał swoje przeżycia ze zbombardowanego Drezna.

Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w górskiej twierdzy Königstein. Interesująca stara zbrojownia, zamek Magdaleny, skarbiec, piwnice na wino to tylko niektóre z obiektów, jakie mogliśmy podziwiać. Cudowne pejzaże, widok na Łabę i prześwietne zabawy na dziedzińcu z panem Bartkiem Kalembkiewiczem sprawiły, że dzień okazał się wyjątkowy.
Podróże nie tylko kształcą, ale pozwalają zawierać nowe znajomości i pokazują znane osoby w nowym świetle :) Warto podróżować :) Naprawdę :)