15 września 2017r. klasa 2GD wybrała się do Informacji Turystycznej w celu zebrania wiadomości potrzebnych do przygotowania krótkiej wycieczki po Zielonej Górze. Na miejscu, w Ratuszu, już czekał na nas pan Piotr Firfas, informator i przewodnik turystyczny. Po sprawdzeniu wiedzy klasy na temat naszego miasta rozdał nam ulotki z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami. Na mapce znajdowały się takie miejsca jak: Palmiarnia, Filharmonia i Centrum Przyrodnicze. Potem ruszyliśmy na przechadzkę po zielonogórskim deptaku. Nasz przewodnik ukazał nam drugą, dotąd nieznaną nam, historię wielu interesujących miejsc. Kiedyś zwykle były przez nas prawie nie zauważalne, ale gdy ich historia została odkryta, wszystko stało się ciekawsze. Na przykład stare kamienice, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej lub zwykła starówka - okazały się miejscami godnym uwagi. Teraz już wiemy, co warto pokazać osobom, które odwiedzają nasze miasto po raz pierwszy.

Gdy będziecie chcieli dowiedzieć czegoś więcej o Zielonej Górze, polecamy Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w zielonogórskim Ratuszu.

Weronika i Iga, klasa 2GD