Wygrana naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Warum Deutsch”? – Przez zabawę do sukcesu!W listopadzie  grupa uczniów z klasy 3 GA (Dorian, Zosia, Julia Z., Julia B., Ola, Karolina Ś., Natalia, Natalia, Julia K., Karolina K., oraz nasz operator filmowy Szymon) pod opieką pani Joanny Szurowskiej przystąpiła do projektu ,,Erlebnisreise mit Deutsch”/ ,,Z niemieckim w drogę.” Przedsięwzięcie to realizowane było przez Goethe-Institut w Warszawie we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. W ramach projektu szkoły miały możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Warum Deutsch”?. Praca konkursowa polegała na nakręceniu krótkiego filmu, spotu reklamowego promującego język niemiecki i nawiązującego do tematu „Warum Deutsch?” (,,Dlaczego niemiecki”?). Nasza szkoła znalazła się na liście zwycięzców. Jesteśmy jedną z 90 wyróżnionych na całą Polskę szkół. Praca konkursowa została wyróżniona oraz nagrodzona. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od wydawnictwa, natomiast Instytut Goethe podarował opiekunowi grupy box pomocy dydaktycznych do wykorzystania w nauce języka niemieckiego i jej promocji. Gratulacje.