W dniach 25.-30.11.2018 r. po raz kolejny młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach teatralnych: „Anders sein”. Organizatorem warsztatów była Heimvolkshochschule w Lubminie (Niemcy).  Dzięki dużemu wsparciu finansowemu  udzielonemu przez PNWM (Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży) za pośrednictwem Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”  25-ciu uczniów liceum oraz gimnazjum wzięło udział w bardzo ciekawych warsztatach: teatralnych, filmowych i dziennikarskich, prowadzonych w grupach polsko-niemieckich. Wynikiem ciężkiej kilkudniowej pracy uczniów było przedstawienie, pokaz dwóch filmów:  filmu akcji oraz filmu będącego kroniką warsztatów dla zaproszonych gości, mieszkańców Lubmina i rodziców uczestników niemieckich. Pomimo towarzyszącego uczestnikom stresu, przedstawienie okazało się  sukcesem,
a widownia była zachwycona.

Wspaniała atmosfera, świetna zabawa, możliwość nawiązania nowych znajomości oraz komunikowania się w innym języku sprawia, że warsztaty w Lubminie cieszą się co roku ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

IMG_2219
IMG_2222
IMG_2223
IMG_2232
IMG_2312
obraz1