Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2018”. W kategorii Kadet (klasy siódme i II gimnazjum) z zadaniami zmagało się 25 uczniów, a w kategorii Junior (klasy III gimnazjum i pierwsze szkół ponadgimnazjalnych) 11 uczniów.

Organizatorem na terenie Polski tego konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. W regionie zielonogórskim rolę organizatora pełni Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie osiągnęli sukces w tym konkursie. Oto nagrodzeni:

Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 7 szkoły podstawowej:

Kalembkiewicz Francis 7d 116,25 bardzo dobry wynik

Strehl Marcelina 7a 112,50 bardzo dobry wynik

Szumanski Piotr 7b 92,50 wyróżniony

Macholak Szczepan 7a 87,25 wyróżniony

Stepnowska Julia 7a 86,25 wyróżniony

Wyniki dla kategorii: Kadet klasa II gimnazjum:

Chojak Jakub 102,50 wyróżniony

Ziborova Olexandra 101,25 wyróżniony

Kubka Milena 90,00 wyróżniony

Wyniki dla kategorii: Junior klasa III gimnazjum