Dnia 26 kwietnia naszą szkołę odwiedził młody podróżnik, który mając 25 lat zobaczył już 50 krajów naszego globu. Mateusz Koszela pochodzi z Nowogrodu Bobrzańskiego, a do naszej szkoły trafił na zaproszenie ks. Daniela Gepperta. Wszystko zaczęło się od zobaczenia fanpage „Autostopem w świat sportu” autorstwa Mateusza. Z jego obserwacji wyłoniło się działanie i stąd to spotkanie z uczniami. 

Mateusz opowiadał o swoich podróżach, przygodach, nauce języka, poznawaniu kultury danych państw. Było też o świadectwie wiary. Słowa ubogacały kolorowe zdjęcia z pięknymi widokami i uśmiechniętymi dziećmi, które otrzymują od podróżnika piłki. Bo oprócz podróży Mati stworzył akcję „Podaj piłkę dzieciom”. Wszystko opisał w książce pod tym samym tytułem. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło Ameryki Południowej, ale jest jeszcze możliwość, żeby posłuchać o Azji. Lecz to temat na kolejne spotkanie.

Koordynator: ks. Daniel Geppert