Uczniowie klasy 3GD wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Matematyka bez granic". Ten  konkurs przywędrował do Polski z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy.  Jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy. Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3GD zajęli drugie miejsce w  regionie lubusko-zachodniopomorskim, a 11 w kraju. Gratulujemy sukcesu!!!

Do konkursu uczniów przygotowała pani Małgorzata Kociemba-Trąbka.