Dzisiaj, 12 marca, jest DZIEŃ MATEMATYKI został on stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tego przedmiotu. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W naszej szkole na parterze uczniowie mają możliwość podziwiania prac związanych z królową nauk. Na pierwszym piętrze zostały wyświetlone prezentacje multimedialne dotyczące między innymi symetrii, liczby pi, kostki Rubika. Na lekcjach uczniowie rozwiązywali quizy matematyczne.

Trochę historii:

Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych."