Dnia 16 listopada 2017 roku klasa 2 GA pod opieką p. Joanny Szurowskiej i p. Kaliny Olszewskiej wybrała się na wycieczkę klasową do Wrocławia.
Głównym punktem programu była 1,5 godzinna wizyta w Konsulacie Generalnym Niemiec, gdzie pani Konsul ds. kultury przedstawiła dokładnie na czym polega praca konsula oraz co dokładnie można załatwić w konsulacie. Okazało się, czego nikt z nas nie wiedział, że wraz z filią w Opolu Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu jest jednym z największych niemieckich konsulatów na świecie a okręg konsularny obejmuje pięć województw w części zachodniej oraz południowo-zachodniej Polski.
Pani Konsul opowiadała także, że oprócz zadań ogólnych konsulatu to także współpraca transgraniczna, polsko-niemiecka wymiana gospodarcza oraz promowanie kultury i języka niemieckiego w Polsce. Ważnym aspektem pracy konsulatu jest obsługa protokolarna wizyt politycznych z Niemiec oraz opieka nad mniejszością niemiecką. W zakresie obsługi konsularno - prawnej szczególne znaczenie ma pomoc konsularna dla obywateli Niemiec.
Następnie udaliśmy się do najwyższego budynku w Polsce ‘Sky Tower’, który liczy 212 metrów oraz 50 pięter, by zobaczyć i podziwiać fantastyczne widoki miasta, Panoramę Wrocławia i okolic. Wjazd na Punkt Widokowy odbywał się szybkobieżną windą i trwał około minuty.
Pełni wrażeń i emocji wybraliśmy się do CH ‘Wroclavia’ aby zwiedzić najnowocześniejsze Centrum Rozrywkowo-Handlowo we Wrocławiu. Tuż przed wejściem przywitały nas miniaturowe krasnale, które stały się wizytówką miasta i co rusz kryły się w uliczkach i zaułkach miasta (podobnie jak u nas ‘Bachusiki’).
Joanna Szurowska